Zgłoszenie problemów ze smogiem przy ul. Tybetańskiej do Straży Miejskiej Wrocławia

20 grudnia 2017 r. czujnik LookO2 przy ul. Tybetańskiej 13 wskazywał na to, iż poziom alarmowy stężenia pyłów PM10 mógł być istotnie przekroczony. Czujnik podawał aż 38,5-krotne przekroczenie dziennej normy WHO.

W związku z powtarzalnością wysokiego poziomu smogu w odczytach tego czujnika od początku listopada, zgłosiliśmy sprawę do interwencji Straży Miejskiej Wrocławia. W następującej wiadomości elektronicznej jak również telefonicznie:


Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zgłosić wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza zbadany czujnikiem LookO2 przy ul. Tybetańskiej 13. Jest to powtarzalna sytuacja od początku listopada. Ze względu na niezwykle wysokie skoki pomiarów w porach dnia związanych z codziennymi aktywnościami takimi jak powrót z pracy czy ogrzewanie przed snem, możliwe jest, że w otoczeniu czujnika znajduje się źródło zanieczyszczeń. Dziś, drugi raz już od początku listopada, czujnik odnotował ponad 38-krotne przekroczenie normy WHO jak również przekroczenie polskiego poziomu alarmowego stężenia PM10. Teoretyczny błąd czujnika wg. producenta to 10% – http://looko2.com/tracker.php?lan=&search=A020A6294F8B

Zwracamy się z prośbą o interwencję oraz monitorowanie – powtarzalnej sytuacji, sprawa została zgłoszona również telefonicznie 21 grudnia 2017 o 00:08.

Łączę wyrazy szacunku,
Piotr Szymański
Wiceprzewodniczący
Rady Osiedla Brochów

W załączniku, odczyt z godziny raportu:


3 stycznia 2018 r. otrzymaliśmy poniższą odpowiedź Straży Miejskiej na prośbę o interwencję.

Rada Osiedla Brochów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *