Brochowskie projekty we wrocławskim budżecie obywatelskim 2017

Zachęcamy do głosowania na projekty brochowskie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim: boisko (#338)plac zabaw (#339)  dla Szkoły Podstawowej nr 80 oraz oświetlone chodniki przy wiadukcie kolejowym na Mościckiego, Gazowej i Karwińskiej.

Głosuj WBO: 339 338 550

Wrocławski Budżet obywatelski to konkurs w którym, mieszkańcy mogą zgłaszać projekty, a następnie w bezpośrednim głosowaniu mieszkańcy wybierają te, które miasto zrealizuje. Każdy może oddać głos na jeden projekt rejonowy w progu do 250 tyś. zł, jeden projekt rejonowy w progu do 750 tyś. zł i na dwa projekty ogólnomiejskie.

Dlaczego te właśnie projekty?

Projekty te zostały wybrane na spotkaniu liderów projektów WBO dot. Brochowa z Radą Osiedla. Na spotkaniu ustalono, że liderzy połączą siły tak, by wspólnie zebrać jak najwięcej głosów i zdobyć dla Brochowa zarówno mały jak i duży projekt rejonowy, a może nawet ogólnomiejski. Podobna koalicja w innych osiedlach w minionych latach dała zwycięstwo projektom np. z Grabiszynku. W tym roku po długich dyskusjach projekty wybrane przez liderów i radę osiedla dotyczą szkoły i bezpieczeństwa przy wiadukcie.

Brochów znajduje się w rejonie nr 9 a lokalne projekty brochowskie muszą konkurować z głosami dużych osiedli jak np. Przedmieście Oławskie. Dlatego tak ważne jest skoncentrowanie głosów na wybranych projektach i potrzeba lokalnej koalicji. Do zdobycia projektu rejonowego potrzeba ok. 4-5 tysięcy głosów, podczas gdy na naszym osiedlu mieszka blisko 7 tysięcy osób, mamy nadzieję, że silna lokalna koalicja wokół projektów pozwoli nam zdobyć projekty  rejonowe w tym roku, a także zbuduje relacje pozwalające na wspólne zdobywanie projektów w najbliższych latach.

Nasze działania wspierają: Szkoła Podstawowa nr 80,  fundacja Bajkowy Świat, fundacja Made in Brochów, Towarzystwo Przyjaciół Brochowa, Partnerstwo dla Brochowa i Przedszkole nr 51, jak również osiedlowa Parafia.

Projekty rejonowe: plac zabaw (339) i boisko (338) dla Szkoły Podstawowej nr 80

Szkoła Podstawowa nr 80, poza zniszczonym boiskiem do piłki nożnej, nie posiada podstawowej infrastruktury do aktywności sportowej dla dzieci szkolnych jak i mieszkańców Brochowa (w tym rodziców z dziećmi). Najbliższy zespół sportowy (orlik) znajduje się na obrzeżach osiedla w odległości ponad 1 km od szkoły, przez co nie można go wykorzystywać na lekcjach WF-u.  Projekt #338 zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 40 x 28 m z polem do gry w piłkę ręczną, dwoma polami do gry w koszykówkę oraz dwoma polami do gry w siatkówkę.

Istniejący zadrzewiony teren zielony znajdujący się na terenie szkoły m-dzy starym a nowym budynkiem aż prosi się o zagospodarowanie. Uzupełnieniem dla boiska szkolnego jest plac zabaw (339)  dla dzieci w czasie lekcji na świeżym powietrzu lub na wolny polekcyjny czas w ciepłe dni.

Chcemy by ten to plac zabaw z wymagającymi, niestandardowymi urządzeniami. Proponujemy realizację placu zabaw (około 200 m2) o nawierzchni żwirowej wyposażonego w urządzenia wymagające od dzieci nieco większej sprawności fizycznej, takie jak: rozbudowane zestawy linowe – siatki wspinaczkowe, bocianie gniazdo, linowe kominy do wspinaczki, zaawansowane równoważnie, tory przeszkód oraz huśtawki typu żuraw oraz urządzenia edukacyjne.

 

Zarówno plac zabaw jak i  boisko będzie dostępne dla dzieci szkolnych w czasie zajęć oraz dla mieszkańców osiedla poza lekcjami. 

 

Projekt ogólnomiejski (#550): chodniki i oświetlenie na Mościckiego, Gazowej i Karwińskiej

Z Brochowa nie sposób wydostać się na piechotę nie idąc ulicami – brak chodników. Celem projektu jest wybudowanie bezpiecznych chodników, a także uzupełnienie oświetlenia nad tymi ulicami, przede wszystkim nad przejściem dla pieszych na ul. I. Mościckiego przy przystankach autobusowych, przed wiaduktem kolejowym (od strony centrum). W miarę możliwości chcielibyśmy również zabezpieczyć pas rowerowy.

Jak głosować?

Głosy na projekty będzie można oddać na stronie internetowej Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego między 15 września a 2 października. Szczegóły podamy kiedy już pojawi się link do głosowania.

Oprócz tego można głosować też analogowo, koalicja na rzecz brochowskich projektów w WBO będzie miała wydrukowane karty do głosowania i będzie zbierać Pańśtwa głosy:

  • w soboty i niedziele 16.09 i 17.09, 23.09 i 24.09 oraz 31.09 i 01.10 na terenie zielonym przed Biedronką
  • w niedziele: 17.09, 24.09 i 01.10 – przed kościołem po każdej mszy świętej
  • w trakcie festynu szkolnego 22.09 o 17:00
  • w trakcie wydarzeń kulturalnych prowadzonych przez Made in Brochów

Rada Osiedla Brochów

2 thoughts on “Brochowskie projekty we wrocławskim budżecie obywatelskim 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *