Pismo w sprawie termomodernizacji budynków przy ul. Mościckiego 19-21

Rada Osiedla w dniu 25 września 2017 otrzymała pismo od mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej 19-21 w sprawie obaw, iż Gmina Wrocław będzie opóźniać termomodernizację budynku.

 

Treść pisma:
Wspólnota mieszkaniowa Mościckiego 19—21 jako ostatnia na tej ulicy zdecydowała się na termomodernizację budynku. Wiosną tego roku została podjęta uchwała na zebraniu wspólnoty. Wszystkie dokumenty Zarządca budynku złożył do Gminy Wrocław, która jest właścicielem około 30% zasobów mieszkaniowych. Mamy duże obawy, że inwestycja będzie opóźniona przez działania gminy tłumaczącej się brakiem środków finansowych. Prosimy Radę Osiedla o wsparcie naszej inicjatywy w Gminie Wrocław. Odnowienie elewacji wpłynie pozytywnie na wizerunek ulicy Ignacego Mościckiego. która jest głównym ciągiem komunikacyjnym Osiedla Brochów.

Rada Osiedla postanowiła wesprzeć starania wspólnoty i przekaże pismo do Urzędu Miasta z następującą adnotacją:

Rada Osiedla Brochów wspiera inicjatywę mieszkańców. Termomodernizacja budynku pozwoli obniżyć zużycie ogrzewania i wpływa na mniejszą emisję szkodliwych pyłów we Wrocławiu. Wnioskujemy do Gminy Wrocław o przyspieszenie prac.

Rada Osiedla Brochów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *