Pismo nr 35/17 wniosek do Wojewody Dolnośląskiego o spotkanie w sprawie nadużyć deweloperów

Paweł Hreniak
Wojewoda Dolnośląski
pl. Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław

Dotyczy: Budynek wielorodzinny przy ul. Polnej (dz. 31/5, nr wniosku 32601 z 13.09.2017, decyzja jeszcze nie wydana). Osiedle w zab. szeregowej przy ul. Irackiej (decyzja o Pozwoleniu na Budowę nr 4631 z dnia 21.08.2017). Budynek Wielorodzinny przy ul. Nepalskiej (decyzja o Pozwoleniu na Budowę nr 2898/2016 z dnia 14.06.2016)

W imieniu mieszkańców osiedla Brochów we Wrocławiu prosimy o spotkanie. Jako organ wyższego stopnia ma Pan możliwość uchylenia, naszym zdaniem naruszających prawo, decyzji o pozwoleniu na budowę.

Na naszym osiedlu ruszy kilka inwestycji deweloperskich, które rażąco naruszają zapisy planu miejscowego. Niestety Wydział Architektury we Wrocławiu zaopiniował je pozytywnie, niektóre budowy już się rozpoczęły. Problem dotyczy przekroczenia liczby kondygnacji, a także budowy typowych budynków wielorodzinnych na działkach przeznaczonych wyłącznie pod zabudowę jednorodzinną.

Kierowaliśmy liczne pisma do instytucji miejskich i nadzoru budowlanego w tych sprawach, niestety w/w instytucje odpowiednio nie zareagowały. Liczymy na to, że Pan będzie mógł nam pomóc. Prosimy o pilne spotkanie, w najbliższych dnia najprawdopodobniej zostanie wydana kolejna decyzja.

Rada Osiedla Brochów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *